نام: Deadwood-deadwood-11899196-800-600.jpg نمایش: 1 اندازه: 207.0 کیلو بایت


نام اصلي: Deadwood
نام فارسي : شاخه خشکیده
محصول كشور : آمريكا
سال ساخت: 2004
ژانر : جنايي ، دارم ، تاريخي

كارگردان:
David Milch

IMDB LINK
 
خب بعد از معرفی سریال کارناوال نوبت به یک سریال عالی دیگه از شبکه HBO میرسه.
دد وود سریالی در ؤانر جنایی تاریخی با رگه هایی از وسترن هست که در 3 فصل,هر فصل شامل 12 قسمت 60 دقیقه ای در سال 2004 استارت خورد و تا سال 2006 ادامه پیدا کرد.

قصه در اواخر سال 1800 میلادی در جنوب ایالت داکوتا در شهر دد وود جریان داره شهری بی قانون که به دلیل معادن طلایی که داره مقصد مسافران گوناگونی هست که همه به دنبال طلا به این شهر میان اما اونجا درگیر داستان هایی میشن شهری که به دست فردی به اسم آل و قانون های اون اداره میشه که در این حین ما سیر قانونمند شدن یک شهر بی قانون رو مشاهده میکنم و رابطه های بین افراد که ....
نام: DeadwoodFromMtMoriah1888-500.jpg نمایش: 1 اندازه: 87.4 کیلو بایت

عکسی از شهر واقعی دد وود
اما نکته جالب در مورد این سریال که ارزش کار رو بیشترمیکنه این هست که شهر دد وود و بسیاری از کرکترهای سریال واقعی هستن و حتی بعضی از اتفاقات که اونها هم واقعی هستن که من در ادامه که شخصیت ها رو معرفی کنم واقعی بودنشون رو ذکر میکنم,در همین راستا نوع گویش و دیالوگ ها هم جالب و البته سخت هستن که پیشنهاد میکنم در صورت تماشای این سریال بهش دقت کنید.

نام: dead01_reparto.jpg نمایش: 1 اندازه: 41.5 کیلو بایت
کرکترها خیلی جذاب هستن که بی شک بر میگرده به بازی های عالی و مهمتر از همه فیلمنامه کم نقص این کار که از اصلی ترین دلایل درخشش دد وود است اما قصه به بازی ها و فیلمنامه محدود نمیشه و میتونم بگم همه چی در سطح بالایی قرار داره کارگردانی,گریم,موسیقی,و حتی تیتراژ ابتدایی و ... که در ادامه معرفی کوتاهی از شخصیت ها رو میبینیم.

نام: Deadwood-04.jpg نمایش: 1 اندازه: 67.6 کیلو بایت

Al swearengen
خب بی شک بهترین شخصیت سریال از ال هست که قطعا بعد از دیدن سریال جز شخصیت های محبوب و ماندگار سریالی شما خواهد ال کسی هست که از اولین افرادی بوده که به شهر اومده و سالنی رو به نام جم تاسیس کرده (که به نوعی مرکز لهو و لعب شهر است که ازش میگذریم) و از اونجا درحال مدریت شهر هست که سالن جم هم واقعی بوده و عکس این سالن رو میتونید ببینید
و اما در مورد شخصیت ال به نظر من ال شخصیتی خاکستری داره شخصیتی گاها پست ,شوخ ,خشن ,سودجو و گاهی خوب! هرچند که شهر قانونی نداره اما به نوعی ال هم قانون گذاره و هم قوانین رو اجرا میکنه و طاقت افرادی که جلوش در بیان یا به درامدش لطمه بزنن رو نداره که البته شخصیت ال هم حقیقی هست که در سریال یان مک شین نقش ال رو فوق العاده بازی میکنه واقعاً بازیش بی نقص هست که همین بازی هم گلدن گلوب رو براش به ارمغان اورده.

نام: DeadwoodPosterSeth.jpg نمایش: 1 اندازه: 88.7 کیلو بایت

Seth Bullock
ست که ابتدای سریال با اون شروع میشه کلانتری هست قوی که به همراه دوستش سل به شهر ددوود میان تا اونجا با کنار گذاشتن کلانتری مغازه ابزار فروشی رو درست کنن و مشغول به کار شن ,ست از اون دست شخصیت های + هست که سعی و پافشاری بر اجرای قانون داره به نوعی قهرمان گونه هست کرکترش و البته ست هم از شخصیت های واقعی داستان هست که میتونید اینجا عکسش رو ببینید.

نام: Deadwood-10.jpg نمایش: 1 اندازه: 59.8 کیلو بایت
Trixie
تریکسی که برای ال کار میکنه شخصیت بعدی هست که البته روابطش با ال فراتر از همکار بودن هست علی رغم اینکه ترکسی فا*ح*شه هست اما به نحوی قابل اعتماد ال هست و در روند داستان هم تاثیراتی داره و البته با تمام بد برخوردی های ال بهش علاقه داره,ترکسی هم از شخصیت های حقیقی هست.

نام: Deadwood-07.jpg نمایش: 1 اندازه: 80.1 کیلو بایت
Doc Cochran
خب دکتر یکی از شخصیت های جالب داستان هست که یه جورایی به فکر همه هست و به دلیل نیاز شهر و ال بهش گاهی اوقات با ال هم فیس 2 فیس میشه که جالبه.
درکل شخصیت دکتر وجه خیر خواهیش بالا هست که البته ظاهر و رفتارش زیاد این رو نشون نمیده و البته شخصیت دکتر ساختگی هست و در تاریخ ددوود دکتری با این اسم نبوده.


نام: deadwood_ver8.jpg نمایش: 1 اندازه: 43.7 کیلو بایت

Alma Garret
الما که به همراه همسرش برای بدست اوردن طلا به شهر اومدن به نوعی دختر لوس و مایه دار سریاله که بعد از اتفاقاتی زمینش ارزش زیادی پیدا میکنه و همینطور روابطش با ست که موجب جلب توجه اهالی شهر بهش میشه که به دلیل اسپویل بیشتر توضیح نمیدم,الما و همسرش و دخترش هم حقیقی نیستن.

نام: l_141109_0348914_22f17582.jpg نمایش: 1 اندازه: 31.1 کیلو بایت

Cy Tolliver
سای که در غالب یک شوک عمل میکنه از قسمت دوم وارد سریال میشه شخصیت سودجو و موزی ای هست که سالن بزرگ و مجلل با فا**شه هایی کلاس بالاتر نسبت به سالن جم و همینطور بازی های کارت و پوکر به اسم بلا یونیون تاسیس میکنه که همین امر باعث شاخ به شاخ شدن ال با سای میشه اما سای در ادامه نقش بیشتری در شهر میخواد و با دخالت ها و نقشه هاش موجب عصبانیت مردم و ال میشه و ... در مورد سای هم شخصی با این اسم در تاریخ حقیقی ددوود نیست هرچند که سالن بلا بونیون واقعی بوده و توسط شخصی به اسم تام میلر ساخته شده بوده اما خبری از اسم سای تولیور در تاریخ نیست

نام: E-B-Farnum-deadwood-18856697-800-600.jpg نمایش: 1 اندازه: 222.5 کیلو بایت

E.B. Farnum
ای بی نمونه بارز زرنگ بازی و نون به نرخ روز خوری هست که صاحب تنها مسافرخونه شهر هست همینطور به نوعی مسئول امور مالی ال هم هست,شخصیتی ترسو و پول دوست که از شخصیت های حقیقی سریال هم هست.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید
نام:  Deadwood109C_0941_Large_.jpg
مشاهده: 1
حجم:  22.7 کیلو بایت
Mr. Wu
اقای وو هم شخصیت مرموزی داره و به دلیل اینکه انگلیسی بلد نیست هنگام صحبت با ال لحظه های فانی رو هم رقم میزنه اقای وو در شهر مشغول گوشت و مواد رسانی هست و با ال کار میکنه اما هم اقای وو و هم محله چینی ها کلاً ساختگی هستن.

نام: 4497320178_6c6022858d_o.jpg نمایش: 1 اندازه: 11.8 کیلو بایت

Dan Dority
دن به نوعی معاون و دست راست ال هست قوی,ساده, و تنها شخص مورد اعتماد ال که از کرکترهای مورد علاقه من هم هست دن هم از شخصیت های حقیقی ددوود هست.


sol star
سل دوست نزدیک ست که یهودی هست و با هم مغاره ابزار فروشی تو شهر باز کردن که هم کرکتر سل و هم اون ابزار فروشی حقیقی هستن,سل که همیشه پشت ست هست عاشق ترکسی میشه و ....
 
برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید
نام:  Ray.jpg
مشاهده: 1
حجم:  27.2 کیلو بایت
Reverend Henry Weston Smith

کشیش اسمیت هم از شخصیت های حقیقی داستان هست که میتونید اینجا عکسش رو ببینید,کشیش اسمیت شخصیتی انسان دوست و صلح ظلب هست که سعی در اصلاخ شهر و رفتار ها داره اما ...

تعداد زیادی از شخصیت ها هم هستن که به دلیل طولانی شدن مطلب و اسپویل میگذرم اما حرف اخر در مورد این سریال اینکه دد وود کاری نیست که هرکسی بپسنده تو دد وود از هیجان لحطه ای و تعلیق فرار از زندان خبری نیست اما کلیت داستان این زیبایی رو داره که اگر بتونید باهاش رابطه برقرار کنید تبدیل به یکی از بهترینهاتون بشه همونطور که برای من شده.